Drugi model od w stajni runaddicts 🙂

Jak nie biegaliśmy w tych butach, to nie biegaliśmy, ale jak już się zaczęło, to leci dalej. To chyba najlepsze podsumowanie, już we wstępie, butów One One. Po modelu X2 przyszedł czas na przetestowanie i zapoznanie się z 8 już odsłoną modelu Clifton. Wersja, która wpadła w nasze posiadanie, jest w kolorze pomarańczowym i została przygotowana specjalnie pod promocje minionego już eventu Poland Business Run. Zobaczcie jak Clifton 8 sprawdził się na naszych nogach przez kilka tygodni testów.

Przyjemność i komfort

Jeśli chodzi o specyfikację buta, to odsyłam standardowo do strony naszego partnera Sklep Biegacza. Znajdziecie tam wszystkie ważne informacje, ale również na hasło otrzymacie 15% rabatu 🙂

To, co zauważalne na samym początku to oczywiście wysoka podeszwa, jakże charakterystyczna dla butów od Hoka. Mamy oczywiście „łódeczkę”, która ma ułatwić przetaczanie się stopy i zestaw pianek odpowiednio rozlokowany, aby amortyzować lądowanie na pięcie i nadawać dynamiki przy odbiciu.

Efekt tego jest taki, że czujemy się w tym bucie bardzo komfortowo. Po pierwszych kilometrach już wiedziałem, że to dobry model na dłuższe treningi. Elegancka amortyzacja i uczucie jakby stopa zatapiała się w jakiejś miękkiej substancji, zdobyła moje serce.

Kiedy wiem, że trening będzie dłuższy i umiarkowany tempowo, nie waham się ani chwili i sięgam po Clifton 8.

Przewiewna siateczka (i jak na ten moment trzeba stwierdzić wytrzymała) oraz fajne sznurowadła uzupełniają ten model właśnie pod kątem pełnego komfortu i przyjemności podczas biegu. Co dla mnie również bardzo ważne, producent zadbał o bezpieczeństwo biegaczy, umieszczając dość sporą liczbę elementów odblaskowych na butach 🙂

Clifton 8

Warto przy tym wszystkim zaznaczyć, że biegane było w naprawdę różnych warunkach pogodowych i w każdych but zachowywał się naprawdę stabilnie (zabrakło śniegu i lodu, ale jakoś miesiące nie spasowały:P ). Trenowaliśmy też biegi szybsze, łącznie z interwałami na przeróżnych odcinkach. Oczywiście pierwszym wyborem są wtedy buty „szybsze”, ale czego się nie robi dla testów 😀

W każdym przypadku było przyjemnie i co ważne stabilnie. Nic nie przeszkadzało, nic nie uwierało, nogi nie bolały. Jeszcze raz — PEŁEN KOMFORT!

Naprawdę solidny but w każdych warunkach. Nie boi się także większych prędkości!

Chcecie posłuchać więcej o Clifton 8? Nic prostszego. Poniżej nasza relacja wideo z Recenzji w Biegu 🙂

W skali liczbowej widzę to tak:

Wygląd 4/5

Komfort 5/5

Miękkość: 5/5

Stabilność: 5/5

Szybkość: 3,5/5

Zajebistość: 4/5

Na koniec parę fotek 🙂


5 komentarzy

Bartek91 · 28 września 2021 o 09:56

Świetna recenzja. Trafiłem do na Waszego bloga szukając opinii o tych konkretnych butach właśnie. Wahałem się z zakupem, ale teraz już wiem że buty sprawdzą mi się idealnie nawet w cięższych warunkach. Do tego na zdjęciach wyglądają naprawdę fajnie.

  Łukasz Wilk · 28 września 2021 o 11:59

  Cieszymy się, że mogliśmy pomóc 🙂 Niech się dobrze biega!

   polgrab · 18 lutego 2022 o 06:57

   Kupiłem Hoka Clifton 7 po recenzji sklepu biegacza i według Waszej opinii miał to być but najlepszy na maraton i długie wybiegania i oczywiście na asfalt. Po około 400 km podeszwa na pięcie była tak zryta, jak w innych, o wiele tańszych butach po 1000 km więc jest to chyba jednak but do biegania po piasku i na krótkie dystanse. Trwałość: 1/5

    Łukasz · 12 marca 2022 o 22:57

    Mi model Cavu 2 wytrzymał 1813km przy wadze 64kg i wzroście 185cm. Wadą Hoki jest szybko przecierający się zapiętek, po 800km była dziura w prawym bucie, ale tylko w nim, co nie wpływało wcale na komfort użytkowania. Jeśli biegasz z pięty to normalne że ten obszar będzie się mocniej ścierał + przy dużej masie ten proces nastąpi szybciej. Ale do końca na kamieniach czy na asfalcie był pełen komfort. A Cavu 2 to model treningowo – startowy. Clifton jest dużo mocniej amortyzowany i wytrzymuje więcej.

HOKA Clifton 9 mega amortyzacja i komfort · 10 marca 2023 o 15:50

[…] Recenzję wersji 8 Łukasza przeczytasz tutaj, klik! […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *