Te dwie cechy najlepiej oddają to, jak w praktyce biegnie się w On Cloudeclipse. W niniejszym wpisie przeczytasz moją subiektywną opinię na temat najnowszego buta ze stajni szwajcarskiej marki On Running.

#współpraca

Pierwsze wrażenia związane z On Cloudeclipse

Kiedy producent wiosną ubiegłego roku wprowadził na rynek Cloudsurfera w wersji 7 to wiedzieliśmy, że On idzie w dobrym kierunku. Brakowało nam we wcześniej testowanych butach takiej prawdziwej miękkości i lekkości, które można było wyczuć w niektórych modelach konkurencyjnych. O Cloudsurferze 7 możesz przeczytać tutaj, kliknij.

Zapraszam też do obejrzenia opinii Łukasza o Surferze w wersji 7. Będzie nam miło gdy zasubskrybujesz nasz kanał, każda łapka w górę bardzo mile widziana!

Oczarowani Surferem nie mogliśmy doczekać się przesyłki z Cloudeclipsem, zobacz jak z bliska prezentuje się ten but!

Prawda, że ta podeszwa robi wrażenie? Ale po kolei! Zacznijmy od cholewki!

Cholewka w On Cloudeclipse

Cholewka Cloudeclipse została zaprojektowana z myślą o wyjątkowej lekkości i elastyczności. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewnia doskonałe dopasowanie do stopy oraz wentylację, co pozwala na swobodną cyrkulację powietrza i utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz buta, nawet podczas intensywnego treningu. Testy wykonywaliśmy późną jesienią i zimą. W takich temperaturach mogłoby się wydawać, że bardzo przewiewna cholewka może być „zbyt zimna”. Nic z tych rzeczy! Mimo, że jest bardzo przewiewna to but dobrze gospodaruje ciepłem we swoim wnętrzu.

Estetyka buta Cloudeclipse jest równie atrakcyjna, co jego funkcjonalność. Marka On Running dba o detale, co widać w precyzyjnym wykonaniu, minimalistycznym designie oraz bogatej palecie kolorystycznej, która pozwala dopasować buty do indywidualnych preferencji stylowych.

Elastyczny zapiętek, który świetnie współpracuje z achillesem dopełnia dobre wrażenie o cholewce. Moim zdaniem tutaj nie ma się do czego przyczepić. Ten typ cholewki i charakterystyczne detale poznaliśmy już przy okazji testów Cloudsurfera 7.

Podeszwa i amortyzacja w On Cloudeclipse

Kluczowym elementem tego buta jest również system amortyzacji oparty na technologii CloudTec Phase™. Ten typ podeszwy zadebiutował w Cloudsurferze. Tutaj mamy podwójną podeszwę z systemem CloudTec Phase™ jak widać na pierwszy rzut oka daje to niesamowitą wysokość podeszwy zewnętrznej co z kolei przekłada się na wysoki poziom komfortu i amortyzacji.

To innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystuje szwajcarskie know-how w dziedzinie technologii obuwia sportowego. Dzięki unikalnym chmurkom amortyzacyjnym umieszczonym w podeszwie, buty Cloudeclipse zapewniają wyjątkowy komfort podczas biegu. Skutecznie absorbują one wstrząsy i redukują obciążenie stawów, co sprawia, że każdy krok jest lżejszy i bardziej komfortowy.

Amortyzacja wykorzystująca technologię CloudTec Phase® i super piankę Helion™, to połączenie innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizowały doświadczenie biegania w popularnych „chmurkach”. Elastyczne elementy, przypominające wizualnie chmurki, są kluczowym składnikiem technologicznym, które reagują na ruch stóp podczas biegu.

W nowym systemie chmurki reagują jak domino i zazębiają się, zapewniając rewolucyjny ruch przetaczania i płynne przejście kroku w trakcie biegu. Ten efekt „przetaczania” kroku sprawia, że bieganie staje się bardziej naturalne i efektywne. Podczas każdego uderzenia stopy o podłoże, chmurki absorbują wstrząsy i zapewniają odpowiednią amortyzację, jednocześnie zachowując stabilność i energiczne odpychanie się od podłoża.

Oba wspomniane systemy zapewniają niezrównaną amortyzację i stabilność. Helion™ to zaawansowana pianka, która charakteryzuje się doskonałą elastycznością i trwałością. Dzięki temu On Cloudeclipse oferuje nie tylko znakomitą ochronę stawów, ale również dynamiczne i płynne przejście kroku. Ponadprzeciętna dynamika to nie tylko zasługa pianki i systemu CloudTec Phase®. W podeszwie znajduje się również elastyczna wkładka umieszczona w podeszwie środkowej, która magazynuje energię podczas zginania i oddaje ją podczas odepchnięcia, zapewniając dynamiczniejszy bieg. Tę samą płytkę znamy z innego testowanego wcześniej buta, mianowicie Cloudmonstera.

Dynamika, jaka jest?

Warto dodać, że dynamika buta jest dobra, choć tak wysoka podeszwa, w mojej opinii jest mniej dynamiczna niż wspomniany „potwór”. Obecność płytki powoduje też uczucie większej sztywności. Dodaję tę myśl tylko dlatego, że przywołałem na początku Cloudsurfera 7, który płytki nie posiada dzięki temu uczucie miękkości jest dużo większe niż w Cloudeclipse. Guma i specjalne rowki odprowadzające nadmiar wody usytuowane na podeszwie zewnętrznej zapewniają dobrą przyczepność, nawet na mokrym asfalcie. Testowałem Cloudeclipsa w trakcie ulewnego deszczu. Nie zauważyłem żadnych problemów z przyczepnością.

Dla kogo On Cloudeclipse?

Dla każdego, kto chce znaleźć buta, który technologicznie spełni wiele zadań. Nie tylko będzie dobrą opcją na wiele treningów. Myślę, że wielu biegaczy znajdzie w nim kompana do przebiegnięcia półmaratonu czy maratonu. Ma on wszystko, aby właśnie w tych celach go użyć.

Może wydawać się, że tak wysoka podeszwa może powodować problemy ze stabilnością. Uspokoję się, nie obawiaj się o to. But jest szeroki i tak wyprofilowany abyś nie miała problemów z utrzymaniem równowagi. C

Sprawdzałem Cloudeclipse na różnych jednostkach treningowych i innych objętościach i wielu prędkościach. Najpierw zebrałem dane podczas długiego wybiegania, z akcentami na koniec. Testowałem też ich prędkość w trakcie interwałów 10 x 200 m. Użyłem je także w trakcie sesji podbiegów.

Najlepiej biegło mi się w nich długie wybiegania. Stopa nie męczyła się, płynnie się toczyła. Odnotowałem pewne zmęczenie stóp po dwudziestym kilometrze. Najciężej radziły sobie na podbiegach, intensywne podbieganie pod sporym kątem kosztowało mnie wiele sił. Na ten typ treningu założyłbym „szybsze” buty o niższym profilu. Nie mniej to tylko moje subiektywne odczucia.

Zachęcamy do odwiedzenia strony naszego Partnera, Sklepu Biegacza gdzie znajdziesz wiele modeli marki On Running.

Pamiętaj, że wszystkie nieprzecenione buty, rzeczy i akcesoria biegowe, z kodem runaddicts kupisz z 15% rabatem! Zapraszamy!

Zobacz co na naszym kanale YouTube o On Cloudeclipse powiedział Łukasz.

Na koniec jak zwykle moje oceny tego modelu.

Moje subiektywne oceny On Cloudeclipse

Wygląd 5/5

Amortyzacja: 4/5

Szybkość: 3/5

Komfort 4/5

Stabilność: 4/5

Ocena ogólna: 4/5

  • Bardzo duża amortyzacja
  • świetna jakość wykonania
  • bardzo dobra wentylacja
  • podwójny system CloudTec Phase® oraz płytka Speedboard w podeszwie
  • nietuzinkowy wygląd
  • płynne przetaczanie stopy w trakcie biegu
  • wielozadaniowość buta.
  • uczucie twardości po 20 km,
  • podczas bardzo szybkich interwałów – tempo około 2.30-2.50/km wymaga sporej siły wkładanej w bieg,
  • na podbiegi założyłbym buty o niższej podeszwie, co nie zmienia faktu że spokojnie i taki trening w nich wykonasz!

Paweł

Wpis powstał we współpracy z marką On Running. Treść nie była uzgadniana ani konsultowana z producentem. Wpis stanowi subiektywne odczucia autora związane z tym modelem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *