W tej recenzji przeczytasz o bezprzewodowych słuchawkach z przewodnictwem kostnym marki Philips, modelu A6606.

#WSPÓŁPRACA

Przewodnictwo kostne? Ojej, brzmi troszkę strasznie!

Ale nic w tym strasznego. W zasadzie jest to największa zaleta tych słuchawek. Dzięki przewodzeniu dźwięku za pośrednictwem kości czaszki, dźwięk odbierany jest bez konieczności blokowania kanału słuchowego. Dzięki temu bieganie czy jazda na rowerze z muzyką staje się jeszcze większą przyjemnością niż dotychczas. Przewodnictwo kostne pozwala cieszyć się muzyką i jednocześnie swobodnie słyszeć dźwięki w tle, szczególnie w dynamicznym otoczeniu, co zapewnia bezpieczny trening.

Trening ze słuchawkami Philips A6606

Nie ma co czarować, dla nas ta technologia to rewolucja! Wreszcie uszy „mogą odetchnąć” i nie męczyć się wetkniętymi końcówkami słuchawek w trakcie treningu. Szczególnie, w przeszłości w trakcie długich wybiegań z muzyką na słuchawkach problem ten się nasilał. Słuchawki testujemy od dwóch miesięcy i towarzyszyły nam jeszcze kiedy było zimno oraz w upale. W obu wariantach pogodowych dają sobie świetnie radę, jednak warto wiedzieć, że dociśnięte poprzez opaskę czy czapkę bardziej do czaszki, brzmią najlepiej. Są wodoodporne więc niestraszny im pot wydzielany w trakcie aktywności, co więcej po treningu można w nich nawet wziąć prysznic. Dodatkowym atutem tego modelu jest ledowa lampka, która po zmroku informować będzie innych biegaczy i użytkowników drogi o Twoim treningu. Bezpieczeństwo w trakcie biegania to ważna sprawa, dbaj o siebie i innych!

Trochę danych technicznych i użytkowych Philips A6606

Obaj zaprzestaliśmy używania innych słuchawek do biegania niż opisywany model Philips A6606. Wiąże się to przede wszystkim z komfortu ich użytkowania, bezpieczeństwa oraz długości trzymania baterii. W trybie słuchania muzyki, pełen naładowany akumulator wytrzymuje 9 godzin. Co również ważne, szybko się ładują. 15 minut podłączenia do ładowarki zapewni Ci godzinę słuchania muzyki na treningu. Słuchawki mają w sobie dwa wbudowane mikrofony, co pozwala na rozmowy jako zestaw słuchawkowy z telefonem. W tej funkcji, jak zapewnia producent, naładowany akumulator pozwoli użytkownikowi na 8 godzin rozmów. Zarówno ten model, jak i wcześniej opisywane przez nas słuchawki Philips A7306 obsługiwane są przez aplikację „Headphones”, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Jeśli interesuje Cię ich pełna specyfikacja to zachęcamy do odwiedzenia strony producenta gdzie szeroko opisane są ich właściwości.

Nie mamy oczywiście porównania z innymi słuchawkami tego typu, to pierwszy model z przewodnictwem kostnym, z którego mieliśmy okazję korzystać.

Nasza ocena 4,5/5 – pół punktu do piątki zabrakło w związku z opisaną różnicą w głośności muzyki, kiedy słuchawki bardziej dolegają do czaszki oraz w związku ze średnią jakością rozmów jako zestaw słuchawkowy.

Inne nasze recenzje przeczytasz tutaj.

Wpis powstał we współpracy z marką Philips Sound. Powstała w konsekwencji opinia jest opinią subiektywną autora, której tekst nie był konsultowany.


2 komentarze

Kaikae · 29 maja 2023 o 08:49

Słuchawki mam od lutego od tyg. Są na reklamacji problemy z bluetooth.
Generalnie są ok ale, mikrofon słaby i z czasem jest gorzej pewnie gdzieś kurz włazi, i niektóre wysokie dźwięki powodują nieprzyjemne wibracje i dość głośne trzaski.
Z drugiej strony możliwość słuchania muzyki i brak poczucia odcięcia bezcenne 😉

Ola · 13 grudnia 2023 o 05:19

Do dnia dzisiejszego biegałam bez słuchaweek, ale chyba jednak warto je kupić 🙂

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *