W niniejszej recenzji przeczytasz o bezprzewodowych słuchawkach marki PHILIPS, modelu A7306.

#WSPÓŁPRACA

PHILIPS A7306 pierwsze wrażenia…

Niewątpliwie, po wyjęciu z pudełka słuchawki zachęcają do ich założenia. Zestaw jest bardzo estetyczny i bogaty. W komplecie poza słuchawkami znajduje się opakowanie, które działa jak ładowarka (wystarczy włożyć do niego słuchawki po treningu) i ono działa jak powerbank, który je podładuje. Dodatkowo, poprzez wbudowane lampy UV słuchawki w trakcie kiedy się ładują w pudełku są też dezynfekowane! Niesamowite, prawda?

Co zawiera zestaw PHILIPS A7306 ?

Producent w zestawie oferuje dodatkowe kolorowe skrzydełka, które zapewniają dobre dopasowanie podczas treningów o niskim i średnim natężeniu. Zdejmowane zakładki na uszy zapewniają, że słuchawki pozostaną na swoim miejscu podczas cięższych treningów. Dzięki dwóm dodatkowym kolorom możesz dowolnie wybrać kolor zakładki na uszy lub skrzydełka, które będą pasowały do Twojego stylu.

Poza dodatkowymi kolorowymi nakładkami w zestawie znajdziesz etui do pudełka wraz z karabińczykiem, który może posłużyć do przypięcia zestawu np. do torby, saszetki biegowej itd.

Nasze spostrzeżenia podczas treningu z PHILIPS A7306

Wybiegliśmy z nimi w różnych warunkach atmosferycznych, aby sprawdzić, czy rzeczywiście można użytkować je nawet podczas deszczu. Prawdą jest, że łatwo dopasowują się do uszu właściciela. Nie drażnią ucha podczas treningów, nasz test trwał od 45 minut do 90 minut. Mankamentem jest czułość panelu dotykowego na słuchawce. Wspomniany panel jest bardzo czuły. Podczas biegu musiałem zsunąć opaskę poniżej lub powyżej słuchawki gdyż podczas biegu tarcie powodowało zatrzymywanie muzyki.
W deszczu słuchawki zachowywały się tak samo jak przy słonecznej pogodzie. Padający deszcz nie przeszkadzał w ich użytkowaniu, woda nie przedostawała się do uszu, tak więc piątka z plusem!

Z kolei wielkim atutem są dodatkowe funkcje słuchawek, w tym pomiar tętna! Podczas biegania jeśli dotąd nie używałeś specjalnego paska sczytującego Twoje tętno to będzie to ich atut. Pomiar będzie na pewno dokładniejszy niż z nadgarstkowego czujnika oferowanego z wieloma modelami zegarków biegowych, np. nasz Garmin Forerunner 945, którego już wcześniej zrecenzowaliśmy tutaj. Do odczytywania tętna służy specjalna aplikacja Philips słuchawki, którą łatwo znajdziesz na App Store lub sklepie Google.

Naszym zdaniem jednak najciekawszą i z perspektywy bezpieczeństwa użytkowania słuchawek podczas aktywności jest tryb Awareness. Tryb ten umożliwia rozmowę bez zdejmowania słuchawek. Sprawdzi się też wtedy kiedy musisz odebrać telefon, tryb mono umożliwia rozmowę przy użyciu jednego elementu dousznego, a także przełączanie się między słuchawkami dousznymi bez utraty słowa. Nas jednak najbardziej w tym trybie zachwyca możliwość słuchania muzyki, przy jednoczesnym słyszeniu otoczenia. Dzięki tej funkcji unikniesz np., gonitwy za Tobą psa, usłyszysz nadjeżdżający pojazd czy inne istotne zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa.

Główne zalety słuchawek bezprzewodowych Philips

  • wbudowany czujnik tętna pozwala na bieżąco kontrolować wysiłek i dopasować intensywność treningu,
  • wysoka higiena użytkowania – funkcja automatycznego czyszczenia światłem UV, która usuwa z słuchawek do 99% bakterii > po skończonym treningu wystarczy wło­żyć słuchawki do etui ładującego,
  • wysoka jakość dźwięku zapewniająca przyjemny trening z ulubioną muzyką,
  • wysoki komfort użytkowania podczas treningu. Ponadto możliwość dopasowania do indywidualnych preferencji za pomocą kilku wymiennych elementów (zaczepy lub skrzydełka). Dzięki czemu słuchawki utrzymują się w uchu nawet podczas dynamicznych ćwiczeń,
  • odporność na pot i kurz oraz wodoszczelność, dzięki czemu po wyczerpującym treningu można wejść w słuchawkach pod prysznic,
  • pasywna izolacja szumów, dzięki czemu nie słychać hałasów z otoczenia w czasie sesji treningowej na siłowni.

O dodatkowych funkcjach, parametrach i właściwościach przeczytasz na stronie producenta KLIK

Generalnie oceniamy je bardzo dobrze, są lekkie, jakość dźwięku jest naprawdę dobra a bateria trzyma bardzo długo i to jest najlepsza rekomendacja dla nich.

Nasza ocena 4,5/5

4,5 tylko za wspomniany wyżej panel. Gdyby nie to, byłaby solidna 5!

Wpis powstał we współpracy z marką Philips Sound. Powstała w konsekwencji opinia jest opinią subiektywną autora.


2 komentarze

Philips A6606 - test słuchawek bezprzewodowych dla biegaczy · 30 sierpnia 2023 o 14:10

[…] na 8 godzin rozmów. Zarówno ten model, jak i wcześniej opisywane przez nas słuchawki Philips A7306 obsługiwane są przez aplikację „Headphones”, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play […]

Philips serii GO S7807 i S4807 - głośniki sportowe · 30 sierpnia 2023 o 14:11

[…] Słuchawki bezprzewodowe PHILIPS A7306 recenzja, test, opinia […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *