W niniejszym wpisie przeczytasz wpis opisujący aparatu do masażu limfatycznego, CarePump MOVE8. Do tej pory nasza regeneracja po intensywnych treningach czy zawodach wyglądała jak na zdjęciach poniżej. Na spięcia mięśni czy bóle oraz profilaktycznie, używaliśmy posiadanych w domu sprzętów. Najczęściej wałków, rollerów, piłeczek czy pistoletu do masażu. Często też kładliśmy się też na specjalnej macie z kolcami.

#WSPÓŁPRACA

Zobacz jakim ciekawym dodatkiem, do sprawdzonych już przez nas metod regeneracji, może być CarePump MOVE8.

Czy drenaż limfatyczny jest skuteczny? Czy warto zainwestować w taką technologię?

Zanim zobaczycie jak działa CarePump MOVE8, troszkę teorii. Presoterapia, znana również jako drenaż limfatyczny, to metoda terapeutyczna, która ma wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Wykorzystuje ona kontrolowany napór powietrza. Ciśnienie ma stymulować układ limfatyczny i wspomagać naturalny proces eliminacji toksyn oraz nadmiaru płynów z organizmu.

Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii, zawsze zaleca się konsultację z lekarzem. Drenaż limfatyczny może być szczególnie korzystny dla osób borykających się z obrzękami, cellulitem, problemami z krążeniem limfy czy przewlekłym stanem zapalnym. Pamiętaj, że wpływ na organizm może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia.

Zobacz, jak w zaciszu Twojego domu może wyglądać regeneracja z prawdziwego zdarzenia!

Dlaczego CarePump MOVE8?

Aparat MOVE8 testowaliśmy z Łukaszem 3 miesiące. Obaj, jak wiecie biegamy. Łukasz, dodatkowo w okresie testów szykował się na coroczny wypad rowerem do Gdańska. Jego nogi były dodatkowo obciążone treningiem rowerowym. Ja regenerowałem się w szczególności po treningach sprinterskich (trening interwałowy) oraz po wymagających jednostkach tempowych i długich wybieganiach.

Poczucie ulgi po presoterapii jest faktycznie spore. Po jednym z długich majowych wybiegań wybrałem się na działkę do teściów. Zabrałem ze sobą zestaw CarePump MOVE8 i moją sesję regeneracyjną odbyłem popijając kawę i ciasto w zaciszu działki. Fajnie, że aparat dzięki akumulatorowi działa bez konieczności podłączania go do prądu.

Po sesjach w rękawach, w trakcie kolejnego treningu odczuwałem na starcie mniejsze zmęczenie nóg. Później, gdy z Łukaszem wymieniliśmy się i był jego czas testów to zauważyłem, że faktycznie była różnica kiedy aparatu nie używałem. W trakcie testów byłem w trybie 5 jednostek biegowych w tygodniu. Jest to moja szczytowa objętość i nogi były wtedy mocno zmęczone sezonem wiosennym, gdzie startów i objętości kilometrowej było bardzo dużo. Dlatego jako przyspieszacz regeneracji, aparat CarePump MOVE8 sprawdza się bardzo dobrze.

Jednym z wyróżniających elementów tego urządzenia są specjalnie zaprogramowane tryby masażu, które przyczyniają się do regeneracji w kontekście sportu oraz poprawy ogólnego samopoczucia w przypadku obrzęków. Dodatkowo wykorzystuje on zaawansowaną technologię SUPERFLOW i PROGRADIENT system, które skutecznie wpływają na jakość i efektywność przeprowadzanych zabiegów.

Najwięcej sesji przeprowadziłem w trybie regeneracji, czyli zaprogramowanym już fabrycznie trybem. Nasze testowe urządzenie wyposażone było w 8-komorowe mankiety. Oferuje ono aż 6 różnych trybów pracy, oraz jest w stanie wygenerować ciśnienie do 220 mmHg. Dzięki swoim funkcjom, prostocie obsługi oraz zdolności do pracy na akumulatorze, stanowi on doskonały wybór dla osób poszukujących efektywnej regeneracji po aktywności fizycznej oraz redukcji obrzęków w wygodny i efektywny sposób.

Wszystkie dane techniczne urządzenia znajdziesz na stronie producenta, kliknij tutaj!

Korzyści dla biegaczy używających aparat do drenażu limfatycznego na przykładzie CarePump MOVE8

Presoterapia może przynieść wiele korzyści dla sportowców. Zarówno podczas intensywnego treningu, jak i w procesie regeneracji po wysiłku fizycznym. Oto niektóre korzyści z presoterapii dla sportowców:

 • Szybsza regeneracja mięśni: Presoterapia może przyczynić się do zwiększenia przepływu krwi i limfy w mięśniach. Pomaga w usuwaniu toksyn powstałych w wyniku wysiłku fizycznego. Dzięki temu mięśnie mogą się szybciej zregenerować, zmniejszając ryzyko kontuzji i znużenia.
 • Redukcja obrzęków: Intensywny trening może prowadzić do powstawania obrzęków w mięśniach i tkankach. Presoterapia może pomóc w szybkim usunięciu nadmiaru płynów, zmniejszając opuchliznę i poprawiając ogólną wydolność.
 • Zwiększenie wydolności: Drenaż limfatyczny może przyczynić się do lepszego odżywiania tkanek i mięśni. Może to wpłynąć na zwiększenie ich wydolności oraz poprawę osiągów sportowych.
 • Zmniejszenie ryzyka zakwasów mięśniowych: Presoterapia może pomóc w szybkim usunięciu kwasów mlekowych i innych metabolitów powstałych podczas intensywnego treningu, co może zmniejszyć uczucie zakwasów mięśniowych oraz przyspieszyć regenerację.
 • Lepsze krążenie krwi: Stymulacja układu limfatycznego może poprawić krążenie krwi, dostarczając więcej tlenu i składników odżywczych do mięśni i tkanek, co korzystnie wpływa na wydolność organizmu.
 • Relaksacja i redukcja stresu: Sesje presoterapii mogą pomóc w redukcji stresu i napięcia mięśniowego, co jest istotne dla regeneracji organizmu po treningu oraz dla zapobiegania kontuzjom.
 • Poprawa skupienia i koncentracji: Redukcja obrzęków i poprawa krążenia krwi może wpłynąć na poprawę skupienia i koncentracji, co jest kluczowe podczas treningów i zawodów sportowych.
 • Wsparcie w leczeniu kontuzji: Presoterapia może wspomóc proces leczenia kontuzji poprzez zmniejszenie opuchlizny, przyspieszenie gojenia się tkanek oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia.
 • Poprawa jakości snu: Zmniejszenie stresu, relaksacja mięśni i poprawa krążenia mogą przyczynić się do lepszej jakości snu, co jest niezwykle istotne dla regeneracji organizmu.
 • Ogólna poprawa zdrowia: Regularna presoterapia może wspomóc ogólną kondycję organizmu, poprawić układ odpornościowy oraz pomóc w utrzymaniu zdrowego trybu życia.

Warto jednak zwrócić uwagę, że każdy sportowiec ma swoje indywidualne potrzeby i reakcje na terapię. Przed rozpoczęciem presoterapii zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia fizycznego, aby dostosować terapię do konkretnych potrzeb i celów sportowca.

Różne tryby pracy masażera CarePump MOVE8

CarePump MOVE8 został wyposażony w aż 6 różnych trybów pracy. W trakcie tych trybów poszczególne komory w mankietach wypełniają się powietrzem, utrzymują je, a następnie opróżniają w zaprogramowany sposób. Programy masażu zostały specjalnie dostosowane do potrzeb zarówno sportowców, jak i osób borykających się z problemem obrzęków kończyn.

Ta różnorodność programów jest kluczowa, ponieważ nawet przy długotrwałym użytkowaniu urządzenia, zabiegi pozostają skuteczne. To dlatego, że tkanki nie stają się przyzwyczajone do tego samego bodźca, ponieważ mogą być poddane różnym trybom masażu.

Dodatkową zaletą jest możliwość wyłączenia poszczególnych komór, co pozwala na pominięcie obszarów ciała, które nie wymagają drenażu limfatycznego. Szczególną cechą aparatów z serii SPORT jest innowacyjny Program mieszany. Daje on użytkownikowi możliwość stworzenia własnego, spersonalizowanego trybu masażu, łącząc różne dostępne programy. Można dowolnie łączyć różne programy oraz wybierać liczbę powtórzeń dla każdego z nich, dostosowując terapię do własnych potrzeb i preferencji. To zapewnia jeszcze większą elastyczność i dostosowanie zabiegów do indywidualnych oczekiwań użytkowników.

Grafiki pochodzą ze strony producenta, www.carepump.pl

Przy zakupie aparatu CarePump MOVE8 nie ma konieczności wybierania zestawu z określonymi mankietami. Skoro jesteś biegaczem, mankiety na ręce mogą Ci nie być potrzebne. Masz pełną swobodę wyboru aparatu oraz dopasowania mankietów z szerokiej gamy opcji dla kończyn dolnych, górnych, brzucha i bioder oraz w postaci krótkich lub długich spodni. Mankiety posiadają opcję dokupienia poszerzacza. Mankiety wykorzystują zaawansowany system „overlapping”, który skutecznie zapobiega cofaniu się limfy podczas przeprowadzania zabiegu.

Aparaty do drenażu limfatycznego/presoterapii – klik!

Zobacz recenzję wideo:

Na koniec, jak zwykle oceny!

Ocena ogólna

Wygląd

Subiektywna ocena skuteczności regeneracji

Prostota użytkowania

Cena

PLUSY:

 • Łatwość i szybkość użytkowania
 • Wyraźne poczucie ulgi po sesji w trakcie mocnego treningu
 • Praca na akumulatorze
 • Wszechstronne dopasowanie programów do wymagań użytkownika
 • Możliwość wyboru własnego zestawu pod indywidualne preferencje użytkownika.

MINUSY:

 • Dość wysoka cena urządzenia.

Wpis powstał przy współpracy z marką CarePump. Treść nie była uzgadniana ani konsultowana z producentem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *