W niniejszym wpisie przeczytasz moje subiektywne odczucia związane z testem najnowszego zegarka od Garmina – mowa o Garmin Forerunner 165 music. Czy warto rozważyć ten model jako docelowy zegarek dla biegacza? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Serdecznie zapraszam do lektury!

#współpraca

Recenzja Zegarka Sportowego Garmin Forerunner 165 Music

Garmin Forerunner 165 Music to zegarek multisportowy, który zaspokoi potrzeby zarówno zaawansowanych sportowców, jak i świeżo upieczonych entuzjastów aktywnego trybu życia. Oto najważniejsze zalety tego urządzenia.

Grafika promocyjna Garmina

Ekran AMOLED

Pierwszą, najmocniej rzucającą się w oczy cechą Garmin Forerunner 165 Music jest jego ekran AMOLED. Jest to technologia, która zapewnia doskonałą jakość obrazu, żywe kolory oraz głębokie czernie. Dzięki temu, informacje na wyświetlaczu są doskonale widoczne nawet w pełnym słońcu, co jest kluczowe podczas treningów na świeżym powietrzu. Ekran AMOLED nie tylko podnosi estetykę zegarka, ale również zwiększa jego funkcjonalność, zapewniając łatwy odczyt danych w każdych warunkach.

Unboxing na naszym kanale na YouTube, zapraszamy do subskrypcji!

Wyjątkowa Efektywność Baterii

Efektywność baterii w Garmin Forerunner 165 Music pozytywnie zaskakuje. Podczas typowego treningu trwającego około godzinę, urządzenie zużywa zaledwie 6-7% baterii, nawet przy uruchomionych wszystkich podstawowych funkcjach, takich jak GPS, monitorowanie tętna, a także odtwarzanie muzyki. Taka wydajność pozwala na długotrwałe korzystanie z zegarka bez obaw o częste ładowanie, co jest ogromnym plusem dla osób trenujących regularnie. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że mniejszy rozmiar koperty niesie za sobą mniejszą baterię w jej wnętrzu. Użytkownicy zegarków o większej średnicy cieszyć się będą dłuższą pracą baterii.

Funkcje Muzyczne

Jak sugeruje nazwa modelu, Garmin Forerunner 165 Music jest wyposażony w funkcje muzyczne. Zegarek umożliwia przechowywanie i odtwarzanie muzyki bezpośrednio z urządzenia, co pozwala na trening bez konieczności noszenia ze sobą telefonu. Integracja z popularnymi serwisami streamingowymi, takimi jak Spotify, czy YouTube Music sprawia, że można łatwo synchronizować ulubione playlisty i cieszyć się muzyką podczas biegu czy ćwiczeń na siłowni.

Zaawansowane Funkcje Treningowe

Garmin Forerunner 165 Music oferuje szeroki zakres zaawansowanych funkcji treningowych, które pomagają w monitorowaniu i analizie aktywności. Urządzenie śledzi m.in. tętno, dystans, tempo, spalone kalorie oraz różne parametry związane z biegiem, takie jak kadencja i długość kroku. Dodatkowo, zegarek jest wyposażony w funkcje treningu interwałowego, a także programy treningowe dostosowane do indywidualnych celów użytkownika.

Podpowiedzi Treningowe i Garmin Coach

Garmin Forerunner 165 Music wyróżnia się możliwością korzystania z podpowiedzi treningowych oraz gotowych treningów oferowanych przez platformę Garmin Coach. Dzięki tej funkcji, użytkownicy mogą korzystać z planów treningowych stworzonych przez profesjonalnych trenerów, które są dostosowane do ich poziomu zaawansowania oraz celów sportowych. Zegarek dostarcza bieżących wskazówek podczas treningów, co pozwala na optymalizację wysiłku i osiąganie lepszych wyników. Garmin Coach oferuje plany na różne dystanse biegowe, takie jak 5K, 10K czy półmaraton, co czyni go idealnym narzędziem dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania.

Monitorowanie Snu i Funkcje Body Battery

Garmin Forerunner 165 Music wyposażony jest również w zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia, takie jak monitorowanie snu oraz Body Battery. Funkcja monitorowania snu analizuje fazy snu użytkownika, umożliwiając lepsze zrozumienie jakości wypoczynku i jego wpływu na codzienną wydajność. Funkcja Body Battery ocenia poziom energii użytkownika na podstawie analizy snu, poziomu aktywności, stresu oraz innych czynników. Dzięki temu, użytkownik może lepiej planować swoje treningi i aktywności, dostosowując je do aktualnego poziomu energii.

Design i Komfort Noszenia

Zegarek jest nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy. Jego nowoczesny design sprawia, że świetnie prezentuje się zarówno podczas treningów, jak i w codziennych sytuacjach. Ergonomiczna konstrukcja oraz lekka waga zapewniają komfort noszenia przez cały dzień.

Konkurencyjna Cena

W porównaniu do bardziej zaawansowanych modeli, takich jak Garmin Forerunner 955 czy 965, Forerunner 165 Music jest niezwykle konkurencyjny cenowo. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które zaspokoją potrzeby większości użytkowników, przy znacznie niższej cenie. To sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób, które szukają wysokiej jakości zegarka sportowego, ale nie chcą wydawać fortuny.

Podsumowanie

Garmin Forerunner 165 Music to wszechstronny zegarek sportowy, który wyróżnia się nowoczesnym i energooszczędnym ekranem AMOLED, wydajnością baterii oraz bogatym zestawem funkcji treningowych. Jego wbudowane funkcje sportowe i analityczne czynią go idealnym wyborem dla osób aktywnych, które cenią sobie zarówno technologię, estetykę oraz mają na względzie cenę zakupu.

Zaawansowane funkcje treningowe, takie jak podpowiedzi treningowe i Garmin Coach, monitorowanie snu oraz Body Battery, dodatkowo wspierają użytkownika w osiąganiu sportowych celów i dbaniu o zdrowie. A wszystko to dostępne jest w bardzo konkurencyjnej cenie, znacznie niższej niż w przypadku bardziej zaawansowanych modeli, co czyni Forerunner 165 Music doskonałym wyborem dla każdego miłośnika aktywnego stylu życia.

Oceny na sam koniec, jak zwykle

Wszystkie dane o zegarku znajdziesz na stronie producenta, klik!

  • niska waga, ładny design
  • kolorystyka modeli dostępna zarówno dla Pań i Panów
  • łatwość użytkowania, proste czytelne menu
  • ekran AMOLED
  • zaawansowane funkcje sportowe dostępne wcześniej tylko dla droższych serii Forerunner
  • coraz dokładniejsze mierzenie tętna z nadgarstka
  • bardzo dokładny pomiar GPS
  • mały rozmiar koperty, po przyzwyczajeniu do większej ciężko się przestawić na mniejszą 😉

Zobacz też recenzję starszego bliźniaka tego modelu, klik!

Wpis powstał przy współpracy z marką Garmin Polska. Wpis jest subiektywną opinią autora, Partner nie miał wpływu na wygląd oraz treść niniejszej publikacji.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *