Adidas to marka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wiele topowych modeli znanych jest każdemu biegaczowi, ale tych, które mają służyć do „czarnej roboty”, czyli w tym przypadku long run -ów, nie każdy miał okazje sprawdzić. Ja dziś opowiem Wam trochę o Adidas Solar Control, który jest dobrą opcją dla osób z tendencją do pronacji.

#WSPÓŁPRACA

Wygląd ma znaczenie

Można mówić różne rzeczy o butach, ale nikt mnie nie przekona, że but, który mi się nie podoba, będzie moim kompanem treningowym, którego pokocham. Wiadomo, facet to wzrokowiec, a jeśli chodzi o buty to… kobieta również. Kiedy wyjąłem Adidas Solar Control z kartonika, od razu wiedziałem, że się polubimy. Zestawienie czerni z kolorem białym i odrobiną żółtego, daje niesamowity wygląd z delikatną dozą agresywności. I love it. Do tego firmowe trzy paski i można szpanować na mieście 😛

Adidas Solar Control
Adidas Solar Control

Adidas Solar Control — odczucia w biegu

Jak już zaznaczyłem w samym tytule, buty te przeznaczone są raczej na długie i spokojne biegi. Raczej nie pomagają nam w osiąganiu dużych prędkości. But jest dość masywny i co istotne dla wielu osób, szeroki w części śródstopia. Dzięki temu mamy dużo miejsca na stopę, ale co jeszcze ważniejsze otrzymujemy naprawdę dużą stabilność podczas biegu.

Linear Energy Push (LEP) 2.0

Wspomnianą stabilność zawdzięczamy systemowi LEP 2.0. Jest to przeprojektowany następca poprzedniego systemu. Zawiera wzmocniony materiał w przedniej części podeszwy środkowej, zapewniający biegaczom większą sztywność w obszarze śródstopia w porównaniu z poprzednim systemem, ale jednocześnie zwiększoną siłę odbicia, co wpływa na bardziej dynamiczny krok biegowy.

Muszę powiedzieć, że jest rzeczywiście stabilnie i bezpiecznie.

Pianka BOOST i EVA – podeszwa

Tutaj wielkiej filozofii nie ma. Połączenie standardowej pianki EVA z nowoczesną koncepcją Adidasa BOOST, daje z jednej strony świetną amortyzację, a z drugiej, można poczuć przyjemne wspomaganie przy wybiciu, kiedy BOOST oddaje nam swoją energię. Biega się naprawdę przyjemnie i komfortowo. Nie mogę się do tego przyczepić.

Trzeba tez odnotować bardzo dobrze przygotowaną ostatnią warstwę podeszwy, która pokryta jest gumą markowaną logiem Continental. Przekłada się nam to na super przyczepność w każdych warunkach, również w deszczu. Szacun.

Adidas Solar Control
Adidas Solar Control

Odrobina żółtego koloru, nadaje temu modelowi delikatnej agresywności. Uwielbiam to w nim.

Podsumowanie

Lubię biegać w tych butach, a to chyba najważniejsze. Polecam je głównie na spokojne, długie biegi. Znajdziecie w nich dużo miejsca na szerszą stopę i otrzymacie dużą amortyzację oraz stabilizację. Próżno szukać prekości, ale przecież nie zawsze o to chodzi. Lans na mieście zapewniony! Buty znajdziecie w Sklepie Biegacza, a na hasło RUNADDICTS otrzymacie 15% rabatu 🙂

Recenzja wideo Adidas Solar Control

W skali liczbowej widzę to tak:

Wygląd 5/5

Miękkość: 4/5

Szybkość: 2/5

Komfort 4/5

Stabilność: 5/5

Ocena ogólna: 4/5

PLUSY:

  • Stabilizacja stopy, również pronującej
  • Super wygląd
  • Szeroka podeszwa, dużo miejsca na stopę
  • Dobra amortyzacja

Sprawdź inne recenzje, np. nowych Asics Kayano 29!


1 komentarz

Adidas Adizero Prime X Strung — test · 16 listopada 2022 o 09:31

[…] Adidas Solar Control […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *