W niniejszej recenzji przeczytasz opinię o React Infinity Flyknit 3. Jest to model, który nada się na codzienne treningi na dystansach do 10-15 i nawet 20 km.

#WSPÓŁPRACA

React – czyli reakcja!

Nie będę tego ukrywał, jestem dużym fanem marki Nike. W butach tego producenta biega mi się naprawdę komfortowo, dlatego z wielką przyjemnością odebrałem paczkę od naszego partnera, Sklepu Biegacza przesyłkę z nową parą butów do ów. Kolorystykę wybrałem sam, więc wyglądem modelu nie byłem zaskoczony. Połączenie koloru bordowego z zielonym, szczególnie tak jaskrawym, może budzić kontrowersje. Jednak to nie czas by na tej cesze skupiać się w tej chwili. Przymierzyłem buty i od razu poczułem, że pianka React to zupełnie inna amortyzacja niż ZoomX. W odczuciu, react jest twardszy, i wcale nie gorszy. But dzięki dzianinowej cholewce jest bardzo wygodny a design modelu dodatkowo zachęca do aktywności.

Charakterystyczne cechy Nike React Infinity Run Flyknit 3 – amortyzacja

Wspomniana pianka React oferuje sporą amortyzację. W odczuciu poziom amortyzacji jest bardzo podobny do tego, który znajdujemy w Pegasusie, lecz tam poza pianką mamy też system air zoom, czyli gazowej poduchy. Brak tego systemu nie jest wadą, czyni buta bardzo dynamicznym. Pianka React dzięki swojej twardości, poza właściwościami amortyzacyjnymi ma też właściwości dynamiczne, które w połączeniu z podeszwą w kształcie kołyski powodują, iż ten model ucieszy amatorów większych prędkości na treningu. Szczególnie w okolicach śródstopia skoncentrowano sporo pianki, która wspomaga w tym miejscu szybsze przetaczanie stopy. Osoby, które nie lubią „budyniowatej” amortyzacji będą zadowolone po przymierzeniu Nike React Infinity Run na stopy. Biegając w tym modelu możemy być pewni, że będzie służył długo bowiem pianka React to najbardziej wytrzymała pianka w gamie producenta.

O trzech największych zaletach Nike React Infinity Run 3, po kilku treningach opowiadałem w reelsie na instagramie, który obejrzysz też na youtube.

Charakterystyczne cechy Nike React Infinity Run Flyknit 3 – lekkość, budowa cholewki

Infinity Run do najlżejszych w gamie butów Nike nie należy. Jego waga wynosi około 293 gramy co jakimś rewelacyjnym wynikiem nie jest, ale w treningu wcale ten parametr nie dokucza. Dzięki dzianinowej cholewce, znanej pod hasłem Flyknit, Infinity Run jest bardzo komfortowym butem. Zarówno samo dopasowanie do stopy, w połączeniu z miękkim i szerokim językiem, jak i przewiewność materiału powodują przyjemność z treningu. Przewiewność, szczególnie latem jest bardzo ważna. Źle wentylowana szybko się grzeje, komfort biegu spada a , zamiast skupiać się na treningu, rozprasza się poprzez odczuwalną niedogodność. W tym przypadku tego nie doświadczysz. Z tyłu buta, stopę okala szeroki kołnierz ze sporą ilością miękkiego wypełnienia i wysokim, wygodnym zapiętkiem.

Charakterystyczne cechy Nike React Infinity Run Flyknit 3 – dynamika, stabilność

Stabilność butów, w ten parametr Nike inwestuje od kilku lat chyba najmocniej. Seria Invincible, React Miller czy opisywany tutaj model Infinity Run. Wspomniane modele łączy klips okalający piętę na styku cholewki z pianką. Geometria podeszwy, która jest szeroka z przodu, zwęża się w środku i na samej pięcie też, wraz z klipsem i wystającą poza cholewkę pianką tworząc podstawę stabilności tego modelu. Wspomniany klips widać na zdjęciu poniżej. Dla osób, które dbają o komfort swoich achillesów mam dobrą informację, zapiętek jest bardzo wygodny, nie obciera ścięgna.

Dynamika buta jest bardzo dobra. Już po samym założeniu buta na stopy chce się w nim biec. Kołyskowa budowa podeszwy gwarantuje szybsze przetaczanie stopy, co w połączeniu z reakcją pianki po odbiciu od asfaltu przekłada się na osiąganą prędkość. To kolejny model, który zachęca i pomaga poprzez technologie i swoją budowę, w osiąganiu szybkich kilometrów na treningu.

Charakterystyczne cechy Nike React Infinity Run Flyknit 3 – budowa podeszwy

Warto opisać też gumowaną podeszwę, widoczną poniżej. Bieżnik bardziej odpowiedni będzie na suche nawierzchnie, szczególnie późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Na mokrych i śliskich ścieżkach możemy mieć lekkie problemy z przyczepnością.

Oceny oraz plusy i minusy

Ocena generalna
Amortyzacja
Waga
Stabilność
Przewiewność

PLUSY:

Bardzo dobra dość twarda i dynamiczna amortyzacja, przewiewna i bardzo wygodna cholewka.

MINUSY:

Nie będą nadawać się na w deszczowych i śliskich warunkach.

Podsumowanie:

But bardzo dynamiczny, szczególnie nada się dla osób, które lubią dość twarde, lecz dynamiczne buty, które zapewniają sporą dawkę amortyzacji.

Po inne recenzje butów, kliknij tu.

Wpis powstał we współpracy ze Sklepem Biegacza jednak jego treść nie była uzgadniana ani konsultowana. Powstała w konsekwencji jest opinią subiektywną autora.


1 komentarz

On Cloudsurfer 7 - recenzja runaddicts · 31 marca 2023 o 09:29

[…] znanych, cenionych modeli wśród biegaczy na rynku. Mam tutaj na myśli takie klasyki jak choćby, Nike React Infinity Run Flyknit 3 czy Asics Gel-Kayano […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *