Cześć kochani! Dziś mamy dla Was recenzję czegoś czego używamy często – plecaka! Długo nosiliśmy się z zamiarem kupna takiego plecaka. Ciągle mieliśmy zbyt mało informacji jaki będzie idealny dla nas dla naszych, póki co niezbyt wygórowanych potrzeb. Nie biegaliśmy ultra, nasz najdłuższy bieg miał 25 km – nie potrzebowaliśmy pakować się do plecaków. Wraz z rozwojem naszych biegowych pasji pojawiły się myśli o dłuższym, terenowym bieganiu. Podczas jednej z wizyt w bydgoskim Decathlonie w zeszłym roku na wyprzedaży leżały dwa ostatnie modele – nie zastanawialiśmy się długo, plecaki nawadniające Kalenji 5L stały się naszą własnością!

Przejdźmy do merytoryki!

Użytkowanie

Według naszej opinii jest to udany model lecz niepozbawiony wad. Dużym plusem jest bukłak na wodę. Jest bezwonny, wygodny do picia i łatwy w utrzymaniu czystości. Dużym minusem jest natomiast ucisk paska na szyję wtedy gdy bukłak jest pełen wody oraz wyraźne chlupanie płynu, o ile nie wypuści się z niego najpierw powietrza. Oprócz bukłaka z wodą, do plecaka spokojnie upchniecie lekką kurtkę, (zwiniętą), telefon, musy czy batoniki, klucze i drobne. Niestety kieszonka na smartfon jest już lekko za mała i nowszych iPhone’ów czy innych Samsungów możecie do niej nie zmieścić. Na dłuższe biegi niestety plecak się nie sprawdzi – jest zbyt mało pojemny i na pewno na odległości powyżej 30-40 km musicie mieć bardziej pojemne w zanadrzu.

Ogólna ocena 3/5

Wygląd i jakość wykonania

Dobrze zaprojektowany i starannie wykonany. Pasuje zarówno do męskiej jak i do damskiej anatomii. Używamy go z do biegów przełajowych. Spisuje się znakomicie również na rowerze, ponieważ dobrze leży na plecach i praktycznie nie czuje się go w trakcie aktywności. W kieszeni z przodu plecaka producent umieścił gwizdek, który w razie kłopotów w terenie może być bardzo przydatnym narzędziem w przypadku zagrożenia życia swojego bądź innych biegaczy.

Ogólna ocena 4/5

Cena

Oglądając plecak w połowie zeszłego roku dostępny był w Bydgoszczy w cenie 69 zł. Nas kosztował o 20 zł mniej czyli 49 zł. Odnosząc te cenę do konkurencyjnych modeli, z tego typu wyposażeniem to model ten plasuje się w teście znakomicie. Pamiętacie nasz konkurs na funpage’u? Rozdaliśmy wtedy siostrzany lecz bardziej pojemny model. I również on finansowo wygrywa z konkurencją – 79 zł!

Ogólna ocena 5/5

Dostępność

Na stronie producenta widnieje informacja, iż zapas naszego plecaka się wyczerpał. Mamy nadzieję, że wróci on do sprzedaży bo to dobry produkt, który możemy polecić gdy nie chcecie biegać ultra, które wymaga od Was spakowania sporej ilości ubrań i gadżetów potrzebnych do bezpiecznego i dalekiego biegania.

Ogólna ocena 2/5


INFORMACJE TECHNICZNE ZE STRONY PRODUCENTA

bukłak na wodę:

  • Pojemność: 1litr
  • długość: 30 cm
  • Szerokość: 16 cm
  • długość rurki: 100 cm

gwizdek bezpieczeństwa:

  • 110 decybeli
  • schowany w małej kieszeni na klatce piersiowej

-20°C< t°C woda<+40°C. nie do mleka, alkoholu. Nie używać w mikrofali.
Paweł


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *