#biegoweABC odcinek 2

Dziś na tapetę bierzemy KADENCJĘ! Zastanawialiście się w ogóle co to jest i po co nam wiedzieć ile kroków i jak długich na minutę wykonujemy?

Nie każdy z nas jest biegowym świrem i liczy ile faktycznie kroków wykonuje w trakcie treningów. Zależne to jest to również od dystansu jaki biegniemy. Sportowcy posiadający naturalnie długi krok są na wygranej pozycji. Nie oznacza to jednak, że my amatorzy nie możemy nic z tym zrobić! Spójrzmy na przykład na biegacza, który biega maraton w 4,5 godziny oraz zawodowca z życiówką na królewskim dystansie ok. 2:10 to od razu zobaczymy różnicę w kroku. Niektóre ćwiczenia, które mogą pomóc Wam w poprawieniu kadencji wrzucamy poniżej:

Podbiegi

Wbiegając na wzniesienie ważna jest technika biegu! Pamiętajcie o wysokim podnoszeniu kolan podczas kroku oraz aby stopę podciągać blisko pośladków. Szalenie istotna jest też praca rąk. Dobrze wykonana praca będzie procentowała w przyszłości dłuższym krokiem.

Skipy A, B, C

Kolejne elementy siły biegowej. Są to wraz z podbiegami główne ćwiczenia siłowe mające spowodować mniejszą kadencję. Skipy, w zależności od poziomu wytrenowania najlepiej wykonywać na odległościach od 50 metrów w górę.

Bieganie crossów

Gdy wbiegacie i zbiegacie w terenie, wykonujecie siłę biegową! Bieganie crossów ma zadanie zwiększać ekonomię biegu. Siła = mniejsza kadencja!

Wieloskoki

To ćwiczenie zdecydowanie wydłuży nasz krok biegowy. Tak, jak w poprzednich ćwiczeniach należy pamiętać aby wysoko unosić kolana. Ponadto ważna jest dynamika i to aby pomiędzy kolejnymi odbiciami  zaistniał element lotu.

#runaddicts #runaddictsBIEGOWEabc #runaddictsDECATHLONbydgoszcz #decathlonBYDGOSZCZ


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *